O firmie

Historia firmy

Firma Trans-Złom została założona  jako rodzinna działalność w 1990 roku. Dzięki zaangażowaniu w branżę i staraniom ze strony małżeństwa założycieli, z biegiem lat firma systematycznie się rozwijała i poszerzała zakresy swoich działań.

Początki działalności – jak to zwykle bywa – nie należały do łatwych. Brak ciężkich maszyn, odpowiednio przygotowanego placu, a co najważniejsze, siły w postaci pracowników. To, co w dzisiejszych czasach wydaje się nie do pomyślenia, jeszcze dwadzieścia kilka lat temu było na porządku dziennym.

I tak, od bardzo skromnych początków, malutkiego placyku wokół starego wiejskiego domu, pożyczanych ciągników i prymitywnych podnośników hydraulicznych podłączanych pod ciągnik, dotarliśmy do kupna własnej koparki i ciężarówek oraz do zatrudnienia pierwszych pracowników.

Misja firmy

Zależy nam na współpracy opartej na zaufaniu, dzięki której możemy budować długotrwałe relacje biznesowe. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy i dlatego chętnie dostosujemy obsługę do indywidualnych potrzeb klienta. Staramy się świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, a nasze produkty, pochodzące głównie z produkcji krajowej, cechują się wysoką jakością.

Dbamy o rozwój naszej firmy, dlatego chcielibyśmy rozszerzyć handel surowcami wtórnymi również na rynki europejskie. Do naszych ostatnich największych osiągnięć możemy zaliczyć wykupienie gruntu pod nową hale oraz plac składowy, zakup profesjonalnej koparki Liebherr A924 do przerobu złomu oraz nowego samochodu ciężarowego do przewozu kontenerów, a także stworzenie strony internetowej, aby pozostawać w lepszym kontakcie z naszymi klientami.

Pracownicy

Stanisław, który jest w firmie od samego początku, obsługuje koparkę do ładowania i rozładowywania złomu, a także rozwozi towar do klientów. Alfred, drugi najstarszy stażem pracownik, jest specjalistą demontażu wszelkich stalowych konstrukcji, zajmuje się przerobem i  segregowaniem złomu. Dariusz pełni rolę naszego biurowego MacGyver’a oraz kierowcy tira. Zdzisław jest spawaczem z ponad 30-letnim stażem – potrafi stworzyć każdą konstrukcję. Zajmuje się także przerobem i segregacją złomu. Najmłodszy ciałem, lecz – jak sam podkreśla – nie duchem, jest Paweł. Do jego obowiązków należy zwożenie i wywożenie złomu, a także obsługa klienta.